Login

Signup

NATIONAL COUNCIL

UCCA unites nearly 30 national Ukrainian American organizations under one umbrella, UCCA's National Council, consisting of representatives of UCCA local branches, delegates of the main Ukrainian religious faiths in the United States, the Editor-in- Chief of “The Ukrainian Quarterly,” as well as the following fraternal, educational, youth, veteran, religious, cultural, social, and humanitarian organizations:

УККА об’єднує близько 30 громадських організацій – представників молодіжних, освітніх, ветеранів, релігійних, культурних, соціяльних, та гуманітарних організацій – під однією парасолькою: Крайовою Радою УККА. Крім делегатів членських організацій, до Крайової Ради УККА складаються представники місцевих відділів УККА, делегати головних українських віровизнань у Сполучених Штатах, головний редактор «The Ukrainian Quarterly», а також члени Крайової Екзекутиви УККА

Ukrainian Catholic Metropolitan Archeparchy of Philadelphia

У 1884 році, о. Іван Волянський відслужив першу літургію УГКЦ в США, а перша парафія УГКЦ в США була заснована в 1886 році. Сьогоднішня Філадельфійська архиєпархія УГКЦ, створена 1958 папою Пієм XII, є складова частина Української Греко-Католицької Церкви із осідком у м. Філадельфія (штат Пенсильванія, США). Архиєпископ Філадельфійський є митрополитом для українських єпархій в Сполучених Штатах Америки: Стемфордської єпархії (Коннектикут, США), Чиказької єпархії (Ілліннойс, США) та Пармської єпархії (Огайо, США).

Educational Council of UCCA

У США перша українська школа постала при греко-католицькій церкві в Шамокіні у штаті Пенсільванія у 1893, a українське суботнє шкільництво в Америці активізувалось в 1949 році. У 1953 році, УККА зформував Шкільну Раду при УККА, для централізації і координації діяльности сотень суботніх Шкіл Українознавства у США. Рада організовує семінари учителів, видає підручники, та регулярно перевіряє сітку українських шкіл від Бостону до Лос-Анджелес.

The Ukrainian Quarterly

«Другий Конгрес американців українського походження» (22–23 січня 1944 року) схвалив видання єдиного на той час англомовного наукового журналу про Україну - «The Ukrainian Quarterly». Завданнями журналу за радянських часів було інформувати вільний, головне англомовний, світ про актуальні українські політичні, економічні і культурні проблеми, зокрема про рух опору в УССР та про життя українців у США і в діяспорі. Сьогодні має читачів у різних країнах світу, в тому числі і в Україні.

Ukrainian Orthodox Church of the USA

У 1865 році, о. Агапій Гончаренко відслужив першу Православну літургію в США, і зрештою в 1918 українцi в США організували автономну Українську православну церкву з бажання розбудовувати національну Церкву під час національно-визвольних змагань у батьківщині. Сьогоднішня Українська православна церква США, оголошена об'єднаним синодом в 1950 році, складається з двох єпархій (Східна і Західна) під юрисдикцією Вселенського патріархату США. Загалом нараховується близько 80 парафій та одна семінарія.

Providence Association of Ukrainian Catholics in America

Заснована в 1912 році, Асоціація Українців-Католиків в Америці «Провидіння» є громадська організація, яка задовольняє потреби членів у братерській та соціальній взаємодії, благодійній діяльності та віросповіданні. Як братське благодійне товариство, надає членам та їхнім родинам доступний захист життя та механізми для пенсії, освіти та інших заощаджень.

Ukrainian National Association

З 1894р, найстарша братсько-забезпеченева організація США з поширенням діяльності й на Канаду, Український Народний Союз працює в галузі соціального страхування та забезпечення своїх членів за рахунок власних фондів і прибутків, а також проводить культурно-просвітницьку діяльність.

Ukrainian National Credit Union Association

Найстаріші українські кредитні спілки в США були засновані в 1951р. Сьогоднішній рух українсько-американських кредитних спілок у Сполучених Штатах налічує понад 100 000 сімейних членів, з фінансовими активами понад 4 мільярди доларів. Постійна фінансова, моральна та координаційна праця Централі Українських Кооператив Америки, створена 1957р, та всіх українських кредитівок і кооперативних діячів у США – провідників українських кредитівок у США безмежно допомогла завершенню великого діла: відродження кооперативного руху в Україні.

United Ukrainian American Relief Committee

«Другий Конгрес американців українського походження» (22–23 січня 1944 року) схвалив заснування Злученого Українського Американського Допомогового Комітету (ЗУАДК/ЗУДАК). Комітет вперше зібрався 20 червня 1944 р. у Нью-Йорку щоб вести допомогу українським жертвам і біженцям Другої світової війни. Крім програм допомоги для імміґрантам, ЗУАДК надсилає безпрецедентну кількість медичних матеріялів та гуманітарну допомогу Україні для надання допомоги пораненим воїнам, переміщеним особам та дітям-сиротам.

Ukrainian Medical Association of North America

Українське Лікарське Товариство Північної Америки, засноване у 1950 році, є добровільним неприбутковим об’єднанням українських лікарів і лікарів-стоматологів, які мають ліцензію на практику у своїх сферах охорони здоров’я в США та Канаді. Cкладається з 19 відділень у США та Канаді, видає україномовний медичний журнал «Лікарський вісник», і розповсюджує англомовний інформаційний бюлетень спонсорує регулярні медичні конференції. УМАНА є одним із співзасновників Світової Федерації Українських Лікарських Товариств - СФУЛТ.

New Ukrainian Wave

Всеамериканська громадська організація «Нова Українська Хвиля» – національно-патріотична і освітньо-культурна громадська організація, створена у 2007 році на основі спільності інтересів насамперед вихідців з України останньої еміґраційної четвертої хвилі. Організація сприяє відродженню духу національної єдності, збереженню українських звичаїв і традицій, утвердженню української національної ідеї, захисту політичних, культурних та історичних здобутків українського народу. Має місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах.

Ukrainian American Veterans

Організація Українсько-Американських Ветеранів є неприбуткова організація ветеранів Збройних сил США, котрі є українцями за походженням. Місія організації, cтворена у 1948 році, є об’єднання, посилення та забезпечення побратимства всіх американських ветеранів українського походження, допомога побратимам у біді, а також вдовам та сиротам полеглих товаришів. Має «пости» (місцеві відділи), розподілені по Сполучених Штатах.

Ukrainian American Bar Association

Асоціація Українських Правників Америки була створена в 1977 році на першому загальнонаціональному з'їзді українських юристів Америки в Клівленді, штат Огайо. Керуючись «бажанням тісніше співпрацювати з українською громадою, її організаціями та стати на захист українських братів, …», асоціація також допомагає Україні у багатьох правових питаннях. Має місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах.

Organization for the Defense of Lemkivshchyna

Організація Оборони Лемківщини в Америці (ООЛ) одна з найстарших та найбільш впливових організацій серед українців–уродженців Лемківщини. З початках свого існування в 1936 р., ООЛ організувала земляків, допомагала своїм рідним, а також боронила стан посідання їхньої землі, мови, релігії та культури. В 1958 р. ООЛ почала видавати місячник “Лемківські Вісті“. Має довголітні місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах, які є важливим компонентом у складі місцевих відділів УККА.

Ukrainian American Youth Association

Спілка Української Молоді (СУМ) об'єднує українську молодь на добровільних засадах та виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть. Частини СУМ поширені на багатьох континентах світу, включаючи СУМ в США з 1949 р. Має довголітні осередки (місцеві відділи), розподілені по Сполучених Штатах, які є важливим компонентом у складі місцевих відділів УККА.

Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine

Організація оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ), створена у 1946 р., ставить перед собою мету максимально об’єднати українську діаспору на теренах Америки, та діяти в інтересах України та українства по цілому світі загалом. Має довголітні місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах, які є важливим компонентом у складі місцевих відділів УККА.

Women's Association for the Defense of Four Freedoms for Ukraine

Головна мета Об'єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України (ОЖ‑ОЧСУ), створена у 1967 р., це активізувати жіноцтво на політичну відтинку української визвольної боротьби. В цьому пляні Об’єднання підтримувало й активно включалося в акції Укр. Визвольного Фронту. Крім цього, ОЖ-ОЧСУ займалося і культ.-осв. та виховною працею серед жіноцтва й молоді. Має довголітні місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах, які є важливим компонентом у складі місцевих відділів УККА. ОЖ‑ОЧСУ є складовою організацією Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО).

Manor College

В 1947 році, Сестри Василіянки заснували Менор Коледж з головною метою дати освіту дітям українських емігрантів після другої світової війни. Первісно зареєстрований як «молодший коледж,» сьогоднішній Коледж надає ступінь бакалаврів, і забезпечує гуманітарну освіту при їхньому кампусі у Дженкінтаун (штат Пенсильванія, в районі Філадельфії).

Ukrainian Free University Foundation

З початку існування в 1975 році, цілями Фундації Українського Вільного Університету (ФУВУ), були збереження української самосвідомості й ідентичності, культурної спадщини та традицій серед української молоді, які вивчають українську мову, історію, культуру, географію й інші предмети, пов’язані з Україною, її минулим і сьогоденням, а також про допомогу установам, що надають таку освіту.

Society of the Ukrainian Insurgent Army

Товариство Української Повстанської Армії, створене у 1950 році як Товариство Колишніх Вояків УПА в США. Членами сьогоднішнього Товариства є їхні нащадки, які об’єднуються для надання допомоги пораненим і хворим українським ветеранам.

Organization for the Rebirth of Ukraine

Перші осередки Організації державного відродження України (ОДВУ) створені 1928—1929 в час перебування Євгена Коновальця в США. ОДВУ приділялася збереженню національної ідентичності українців у США, підтримці національно-визвольного руху в Україні. Має широку мережу відділів у США, співпрацює з ін. укр. орг-ціями, у т. ч. молоді й жінок. Має довголітні місцеві відділи, розподілені по Сполучених Штатах.

Center for US-Ukrainian Relations

Починаючи з вересня 2000 року, Центр Відносин США-Україна (CUSUR) став основним місцем проведення зборів для обміну думками представників політичних, економічних, дипломатичних та установ безпеки США та України.

Federation of Ukrainian Student Organizations of America

Заснована 1953 року як центральна організація українського студентства в США, Спілка Українських Студентських Товариств Америки (СУСТА) об'єднує студентські громади при університетах і коледжах.

Ukrainian American Freedom Foundation

Заснована в 1972 році, Українсько-американська Фундація «Воля» проводить і продовжує проводити форуми, семінари та публікації для інформування громадськості про освітні, культурні, міжнародні та громадські теми, пов’язані з розвитком демократичних та економічних реформ в Україні.

Heritage Foundation Of First Security Federal Savings Bank

Фундація «Спадщина» банку ”Певність” була створена в 1996 році як приватна некомерційна організація, яка продовжує справу, розпочату батьками, щедро фінансуючи різні мистецькі проекти, підтримуючи усе, що вміщує слово Україна, українська діаспора.

Ukrainian National Information Service

У 1977 році, УККА відкрив постійне бюро Української Національної Інформаційної Служби (УНІС), для репрезентації української громади у Вашинґтоні. Протягом 40 років, УНІС допоміг американцям українського походження з усієї Америки зустрітися віч-на-віч з їх обраними представниками. У 1997 році, УНІС очолив формування Конґресового Українського Кокусу у Палаті Представників, а Сенатський Український Кокус створився в 2015 році.

Ukrainian Gift of Life

Український Дар життя є неприбутковою фундацією, зареєстрована в 1996 році. Допомагає дітям із вродженими вадами серця в Україні та сприяти самозабезпеченню у сфері дитячої кардіології в Україні.

``Self-Reliance`` Association of American Ukrainians

Об'єднання Українців в Америці «Самопоміч», заснована 1947 року новоприбулими до США українськими іммігрантами, є суспільно-допомогова двоступенева організація: централя в Нью-Йорку‚ а місцеві відділи в місцях скупченого проживання українців на терені США, які є важливим компонентом у складі місцевих відділів УККА.

Ukrainian Human Rights Committee

Український Комітет Людських Прав є некомерційною організацією, заснованою в 1976 році та розташованою у Філадельфі. У цей час були активними захисниками прав українців, виступали за звільнення та захист політичних в’язнів, захист індивідуальні права людини, боролися за демократичні цінності та працювали над зміцненням інститутів громадянського суспільства в Україні.

UCCA Council on Aid to Ukrainians (RODU)

Рада Оборони й Допомоги Українцям при УККА (РОДУ) надає педагогічну та гуманітарну допомогу українцям по цілому світі.
Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram